Парники

Теплиці та парники значно збільшують вегетаційній період рослин, забезпечують належний захист від негативного впливу навколишнього середовища (кислотні опади, ультрафіолетове випромінювання, шквальній вітер і т.п.) та гарантують підвищену врожайність. До недавнього часу в якості укривного матеріалу використовувалась або недовговічна плівка, або дороге та досить ненадійне в експлуатації скло. Застосування полікарбонату суттєво покращило ситуацію. Крім того, специфічна структура цього матеріалу дає змогу отримувати врожаї майже цілий рік. Не дивлячись на те, що ціна на парник з полікарбонату доволі висока в порівнянні з традиційною плівкою, він має декілька беззаперечних переваг.

парники з полікарбонату

Переваги застосування полікарбонату для теплиць та парників

  • Невелика вага. Дозволяє суттєво зекономити на конструкції та матеріалах каркасу. Фактично, треба піклуватися тільки про стійкість щодо вітрового навантаження споруди та форму даху, що забезпечить сповзання снігу. Вага найпоширенішого 4 мм полікарбонату становить 0,8 кг/м2, 6 та 8 мм – 0,3 та 1,5 кг/м2 відповідно.
  • Міцність та довговічність. Матеріал значно міцніший та витриваліший за скло, не кажучи вже про плівку. Крім того він прекрасно гнеться, як вздовж, так і в поперек ребер жорсткості, що дозволяє з легкістю використовувати його для напівкруглих теплиць.
  • Прозорість В залежності від товщини, наявності та концентрації барвників, матеріал пропускає від 82% до 90% сонячного світла. При цьому його структура допомагає розсіювати проміння та уникнути сонячних опіків рослин. Крім того матеріал пропускає лише 4% ультрафіолетових променів на відміну від скла що пропускає до 80%.
  • Температурна стійкість. Полікарбонат має значний діапазон робочих температур від -50°С до +120°С. При цьому матеріал зазнає значної температурної деформації. Зміна розміру при річному перепаді температур в 70°С може становити до 3 см на 1 м. Це треба враховувати при монтажних роботах та залишати необхідні деформаційні зазори, використовуючи для герметизації стиків спеціальні монтажні профілі.
  • Низька теплопровідність. Теплопровідність полікарбонату в 8 разів менша, ніж у скла і становить для 4 мм листів 3,6 Вт/(м*°С), а для 16 мм – 2,4 Вт/(м*°С). це дає змогу, при наявності ефективної системі обігріву використовувати теплицю, практично, цілий рік.

  • Хімічна стійкість. Матеріал стійкий щодо наступних речовин: Органічні та синтетичні масла; Сольові розчини; Кислоти та окиснювачі; Засоби побутової хімії.

Матеріал демонструє низьку стійкість до наступних речовин:

  • Ацетон;
  • Метиловий спирт;
  • Концентровані розчини аміаку;
  • Лужні розчини.

Таким чином, можна без вагань використовувати більшість засобів по догляду за рослинами та мінеральних добрив.

профіль для парників в Україні недорого

Особливості конструкції та матеріалів каркасу

При виборі конструкції необхідно враховувати наступні параметри полікарбонату:

  • Гнучкість – для 4 мм листа радіус згину становить 0,7 м, для 6 мм – 1,05м і т.д.;
  • Габаритні розміри – більшість виробників реалізують листи довжиною 3, 6 та 12 м при ширині 210 мм.

Таким чином, оптимальною формою для конструкції середнього розміру, з точки зору швидкості монтажу – є арка. Крім того, такий парник під полікарбонат має оптимальні властивості, щодо снігового та вітрового навантаження.

Останнім часом більш популярними стають парники с полікарбонату конструкції Мітлайдера, які відрізняються особливою формою двоскатного даху, що дає можливість ефективної та безпечної вентиляції внутрішнього простору.

парники від виробника