Парники

Теплиці та парники значно збільшують вегетаційній період рослин, забезпечують належний захист від негативного впливу навколишнього середовища (кислотні опади, ультрафіолетове випромінювання, шквальній вітер і т.п.) та гарантують підвищену врожайність. До недавнього часу в якості укривного матеріалу використовувалась або недовговічна плівка, або дороге та досить ненадійне в експлуатації скло. Застосування полікарбонату суттєво покращило ситуацію. Крім того, специфічна структура цього матеріалу дає змогу отримувати врожаї майже цілий рік. Не дивлячись на те, що ціна на парник з полікарбонату доволі висока в порівнянні з традиційною плівкою, він має декілька беззаперечних переваг.

парники з полікарбонату

Переваги застосування полікарбонату для теплиць та парників

 • Невелика вага. Дозволяє суттєво зекономити на конструкції та матеріалах каркасу. Фактично, треба піклуватися тільки про стійкість щодо вітрового навантаження споруди та форму даху, що забезпечить сповзання снігу. Вага найпоширенішого 4 мм полікарбонату становить 0,8 кг/м2, 6 та 8 мм – 0,3 та 1,5 кг/м2 відповідно.
 • Міцність та довговічність. Матеріал значно міцніший та витриваліший за скло, не кажучи вже про плівку. Крім того він прекрасно гнеться, як вздовж, так і в поперек ребер жорсткості, що дозволяє з легкістю використовувати його для напівкруглих теплиць.
 • Прозорість В залежності від товщини, наявності та концентрації барвників, матеріал пропускає від 82% до 90% сонячного світла. При цьому його структура допомагає розсіювати проміння та уникнути сонячних опіків рослин. Крім того матеріал пропускає лише 4% ультрафіолетових променів на відміну від скла що пропускає до 80%.
 • Температурна стійкість. Полікарбонат має значний діапазон робочих температур від -50°С до +120°С. При цьому матеріал зазнає значної температурної деформації. Зміна розміру при річному перепаді температур в 70°С може становити до 3 см на 1 м. Це треба враховувати при монтажних роботах та залишати необхідні деформаційні зазори, використовуючи для герметизації стиків спеціальні монтажні профілі.
 • Низька теплопровідність. Теплопровідність полікарбонату в 8 разів менша, ніж у скла і становить для 4 мм листів 3,6 Вт/(м*°С), а для 16 мм – 2,4 Вт/(м*°С). це дає змогу, при наявності ефективної системі обігріву використовувати теплицю, практично, цілий рік.

 • Хімічна стійкість. Матеріал стійкий щодо наступних речовин: Органічні та синтетичні масла; Сольові розчини; Кислоти та окиснювачі; Засоби побутової хімії.

Матеріал демонструє низьку стійкість до наступних речовин:

 • Ацетон;
 • Метиловий спирт;
 • Концентровані розчини аміаку;
 • Лужні розчини.

Таким чином, можна без вагань використовувати більшість засобів по догляду за рослинами та мінеральних добрив.

профіль для парників в Україні недорого

Особливості конструкції та матеріалів каркасу

При виборі конструкції необхідно враховувати наступні параметри полікарбонату:

 • Гнучкість – для 4 мм листа радіус згину становить 0,7 м, для 6 мм – 1,05м і т.д.;
 • Габаритні розміри – більшість виробників реалізують листи довжиною 3, 6 та 12 м при ширині 210 мм.

Таким чином, оптимальною формою для конструкції середнього розміру, з точки зору швидкості монтажу – є арка. Крім того, такий парник під полікарбонат має оптимальні властивості, щодо снігового та вітрового навантаження.

Останнім часом більш популярними стають парники с полікарбонату конструкції Мітлайдера, які відрізняються особливою формою двоскатного даху, що дає можливість ефективної та безпечної вентиляції внутрішнього простору.

парники від виробника

Замовлення зворотного дзвінка

Наш робочий день закінчений. Залиште свій телефон і ми передзвонимо в слушний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка прийнята. Чекайте дзвінка.